Rigips-II.Bükk Kupa, Jávorkút, Miskolc

2018.09.19

A hegyikerékpárok után az országúti paripák is előkerültek az elmúlt hétvégén,ugyanis szintén ekkor került megrendezésre a Bükk Kupa elnevezésű országúti hegyi időfutam, a Miskolci Road Cycling Club (MRCC) szervezésében.A verseny helyszíne a Jávorkútra vezető szerpentin volt, melynek leküzdésére 162 felnőtt induló vállalkozott, mellettük 42 gyermek teljesítette a számukra kitűzött távot.
Az előző napon aranyérmes Lukács Viktória ezen a versenyen ismét a dobogó legmagasabb fokára állhatott, ráadásul kétszer, hiszen a verseny utolsó 350 m-es szakasza külön értékelésre és díjazásra került.Dobogóra állhatott még Fekete Barnabás, ő a legnépesebb kategóriában (Master férfi kategória, 42 induló) lett bronzérmes.